Szpital Specjalistyczny im. J.K. Łukowicza w Chojnicach

Instrukcja korzystania z BIP

 

Instrukcja korzystania z BIP to podstawowe informacje o stronie przedmiotowej oraz podmiotowej BIP przeznaczone dla osób odwiedzających stronę oraz wyjaśnienie wszelkich skrótów pojęciowych.

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to witryna służąca powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Głównym zadaniem systemu BIP jest stworzenie stron podmiotowych jednostek użyteczności publicznej obejmujących cały kraj. Celem projektu jest ujednolicenie zakresu i sposobu udostępniania informacji publicznej za pomocą wyspecjalizowanych systemów internetowych Biuletynu  Informacji Publicznej, a co za tym idzie pełen dostęp każdego obywatela do informacji publicznej.

Zakres publikowanych informacji prezentuje menu po lewej stronie.

Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje. Prowadzą one bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmiotu zawierającego informacje związane tematycznie z wybranym działem. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie – należy kliknąć na wybranej pozycji menu.

Na treść podstrony składają się:

  • Nagłówek informujący w skrócie o jej zawartości
  • Informacja o dacie publikacji (aktualizacji) oraz przygotowania strony
  • Treść zasadnicza w postaci tekstu oraz elementów dodatkowych, m.in. plików do pobrania
  • Opcja drukuj - umożliwiająca drukowanie dowolnie wybranej treści  z podstrony

Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP należy w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie i kliknąć przycisk „Enter”, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukiwanej podstrony należy kliknąć na jej tytuł.

  • Informacji o liczbie odwiedzin podstrony biuletynu.